• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Безпека життя

як доглядати за іграшками під час карантину

Обрати й придбати для дитини гарну іграшку - недостатньо. Важливо ще вміти правильно за нею доглядати. Адже за неналежного догляду іграшка може стати причиною різних захворювань у дітей. А в умовах карантину - це особливо актуально. Тож дбаючи про іграшки, ми дбаємо про здоров'я своїх дітей!

/Files/images/іграшки і карантин.png

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

/Files/images/2019-2020_nr/Памятка про пожежну безпеку.png

Діти і сонце:
як захистити дитину від небезпечних променів?

Не варто відмовлятись від сонця - саме ультрафіолетові промені стимулюють вироблення вітаміну D, покращують стан здоров’я та настрій. Водночас, всього 15 хвилин під прямим впливом УФ-променів в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Розказуємо про правила безпеки перебування на сонці, щоби щоденні прогулянки приносили тільки користь.
1. НАМАГАЙТЕСЯ ПРОВОДИТИ БІЛЬШЕ ЧАСУ У ТІНІ
УФ-промені найсильніші та найбільш шкідливі опівдні, а в жаркі сонячні дні – з 10:00 до 16:00. Тому краще залишайтеся у цей проміжок часу у приміщені, а прогулянки на свіжому повітрі плануйте на ранковий та вечірній час.
Незалежно від часу доби старайтесь уникати прямого сонячного проміння та перебувати у затінку. Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води.
2. ОБИРАЙТЕ ОДЯГ, ЯКИЙ ЗАХИЩАЄ ВІД УФ-ПРОМЕНІВ
Правильно підібраний одяг також може забезпечити хороший захист від шкідливої дії УФ-променів. Є декілька базових правил. По-перше, якщо дозволяють погодні умови, дитину варто одягнути у сорочку, теніску чи курточку з довгими рукавами, а також в штани / довгу спідницю чи плаття. По-друге: зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено одяг. Одяг з щільно тканих матеріалів пропонує найкращий захист (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини).
Мокрі речі та одяг світлих кольорів значно менше захищають від шкідливого впливу УФ-променів, ніж сухі речі та одяг темних кольорів.
Багато сучасних марок одягу, які сертифіковані згідно з міжнародними стандартами, надають інформацію про коефіцієнт захисту від УФ-променів (як правило, UPF) на фірмовій етикетці.
Якщо такий тип одягу не є практичним в певній ситуації, одягніть дитину у футболку з натуральних тканин або спеціальний пляжний одяг (накидки, туніки тощо). У середньому звичайні футболки мають SPF/UPF показник нижче 15, тому використовуйте й інші типи захисту, коли ідете на тривалу прогулянку.
3. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПАНАМКИ
Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови дитини, а і вуха та шию, наприклад, панамки. Сьогодні дуже популярними серед дітей різного віку є бейсбольні кепки, але вони не захищають вуха та шию від УФ-променів. Тому якщо ваша дитина одягає таку кепку, обов'язково нанесіть сонцезахисний засіб на відкриті ділянки шкіри.Тонкі щільно ткані матеріали (наприклад, полотняні тканини), найкраще захищають шкіру дитини від УФ-променів. А от солом'яні капелюхи та головні убори з отворами, які пропускають сонячне проміння, не такі надійні.
4. ОДЯГАЙТЕ ДИТИНІ СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ
Надмірне перебування під сонячним промінням підвищує ризик, що у старшому віці у вашої дитини може з’явитись катаракта. Якісні сонцезахисні окуляри захистять очі вашої дитини від шкідливих УФ-променів. Обирайте зручні та практичні сонцезахисні окуляри, які максимально захищають очі та забезпечують 100% UVA/UVB захист.
5. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО СОНЦЕЗАХИСНИЙ ЗАСІБ
Коли ідете з дитиною на прогулянку у спекотну пору року, використовуйте сонцезахисний засіб (крем, спрей тощо) широкого спектру дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище, в залежності від погодних умов.
Дотримуйтесь інструкцій щодо використання конкретного засобу, наведених на упаковці. До складу різних засобів входять різні компоненти, тому варто спочатку протестувати конкретний засіб на невеличкій ділянці шкіри, і у разі подразнення або почервоніння (алергічна реакція), спробувати інший. Якщо ж реакція буде сильною, проконсультуйтеся із лікарем.
Застосування сонцезахисного засобу не означає, що ваша дитина може проводити більше часу на сонці, це просто один із типів захисту, тому варто дотримуватися й інших правил та рекомендацій.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУЯк правило, першим проявом надмірного перебування дитини на сонці є почервоніння шкіри. Інколи може пройти до 12 годин, поки на шкірі дитини з’являться перші симптоми негативного впливу сонячного проміння. Тому, якщо шкіра дитини набуває рожевого відтінку не одразу, а наприклад, ввечері, існує великий ризик сонячного опіку, якщо дитина гулятиме під сонцем наступного дня. Щоб запобігти цьому, дотримуйтеся основних правил безпеки перебування на сонці та максимально захистіть шкіру дитини від дії УФ-променів.

Незабаром Новий рік!

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят кожен виховний та навчальний заклад розпочинає підготовку до урочистостей. Організовуючи святкові ранки, керівники закладів, перш за все, дбають про безпеку життя та здоров’я їх учасників, дотримуючись всіх правил.

/Files/images/11.jpg

І батьки, влаштовуючи новорічне святкування вдома, мають потурбуватися про безпеку дітей!

- розташовуйте ялинку таким чином, щоб її верхівка та гілки не торкалися до стін і стелі;

- не розміщуйте ялинку поблизу електро та опалювальних приладів, а також неподалік від виходу;

- не дозволяйте дітям бавитись біля ялинки із бенгальськими вогнями, свічками, феєрверками;

- не прикрашайте ялинку справжніми свічками, целулоїдними іграшками та прикрасами з легкозаймистих матеріалів;

- гірлянди повинні бути лише промислового виготовлення, куплені у спеціалізованих магазинах;

- не одягайте дітей у костюми з легкозаймистих тканин.

Веселих та безпечних свят!


/Files/images/voda.jpg

Відпочинок біля води приємний та корисний. На жаль, не всі діти вміють плавати та дотримуються правил поведінки на воді. Дорослі повинні чітко усвідомити, що робити і як надати першу допомогу при виникненні надзвичайної ситуації.

Чого не слід робити:

 • запливати за огороджувальні буї та купатися без нагляду;
 • залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші пред­мети та стрибати у воду з них, або де невідомі глибина та стан дна;
 • організовувати у воді ігри, пов'язані із пірнанням та захватом тих, хто купається та подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
 • забруднювати і засмічувати водойми та територію пляжів;
 • використовувати для плавання автомобільні камери, надувні ма­траци, лежаки, дошки;
 • використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і мо­торні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли у зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони.

Що слід робити:

 • Коли вже трапилося лихо і хтось тоне - слід швидко витягнути потерпілого з води. Але робити це слід лише в тому випадку, коли ви це можете зробити, інакше існує загроза потонути разом. Якщо ви не впевнені у своїх силах - гукайте на підмогу. До прибуття лікарів “швидкої допомоги” надайте першу допомогу.
 • Правила першої допомоги при утопленні:
 • почистіть порожнину рота і глотку утопленого від слизу, мулу та піску;
 • переверніть потерпілого на живіт, перегніть через своє коліно, щоб голова звисала вниз і кілька разів надавіть на спину. Дитину просто припідніміть за ноги;
 • проводьте штучне дихання і зовнішній масаж серця до відновлення серцебиття і самостійного дихання;
 • доставте потерпілого до лікувального закладу.

ОБОВ’ЯЗКИ ДОРОСЛИХ ЩОДО БЕЗПЕКИ І ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ТА ВИХОВАННЯ У НИХ НАВИЧОК ПОВЕДІНКИ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

/Files/images/195030_html_5bb81a63.jpg

Захист дітей від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного і воєнного характеру є найгуманнішим і шляхетним обов'язком усього дорослого населення й у першу чергу кожної матері та кожного батька, будь-якого працівника дитячого дошкільного і шкільного закладу. Для виконання цього обов'язку необхідно, щоб усе доросле населення було підготовлено до захисту дітей:

· знало способи і засоби захисту дітей у НС;
· уміло будувало найпростіші укриття, щоб укрити в них дітей у випадку відсутності інших, більш надійних захисних споруд;
· знало правила розміщення і поводження дітей у захисних спорудах і укриттях; · навчало дітей користуватися засобами індивідуального захисту і виготовляти для них найпростіші такі засоби;
· знало особливості захисту дітей при надзвичайних ситуаціях та діях за сигналами оповіщення цивільної оборони й в осередках ураження (зонах зараження).


Особливо велика роль батьків, а також керівників і працівників дитячих закладів у забезпеченні захисту дітей при загрозі виникнення й в умовах безпосереднього виникнення надзвичайної ситуації та її факторів ураження.

/Files/images/kopiya_af0133405b8d51f04b30d6a8fb92fee7.jpg

Почувши попередження про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, в інтересах захисту дітей необхідно:

· з'ясувати всі питання, які пов’язані з укриттям дітей у захисних спорудах;
· придбати для дітей засоби індивідуального захисту органів дихання і медичні засоби захисту;
· виготовити найпростіші засоби захисту органів дихання дітей і підготувати їх повсякденний одяг у якості засобів захисту від радіоактивних та отруйних речовин і бактеріальних засобів;
· потренувати дітей у користуванні засобами індивідуального захисту та у перебуванні в них;
· підготувати все для можливої евакуації дітей або перебування їх тривалий час у захисних спорудах;
· ознайомити дітей старшого віку із сигналами оповіщення цивільної оборони та діями за цими сигналами.

Обов’язки дорослого населення щодо захисту дітей у надзвичайних ситуаціях:

· роз’яснювати порядок укриття дітей у захисних спорудах, забезпечувати засобами індивідуального захисту;
· підготувати все необхідне для евакуації дітей або перебування їх тривалий час в захисних спорудах;
· постійно контролювати правильність застосування дітьми засобів захисту;
· пам’ятати, що із АЇ-2 ( або більш сучасний його аналог), крім знеболюючих засобів і радіозахисного засобу № 2, дітям віком до 3 років на один прийом дають 1/4 таблетки, а дітям віком від 8 до 15 років – половину дози дорослих ( ½ таблетки);
· посадку дітей на транспортні засоби проводити у першу чергу;
· при відсутності захисних споруд будувати найпростіші укриття і розміщувати там дітей у першу чергу;
· при отриманні сигналу про ту чи іншу надзвичайну ситуацію діяти тільки згідно з рекомендаціями управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій області (району, міста) і штабу ЦО та з НС об’єкту;
· перебуваючи разом з дітьми, зберігати спокій та бути терплячими до них;
· при перебуванні в осередку радіоактивного або хімічного ураження дотримуватися встановлених правил поведінки і слідкувати, щоб їх виконували діти;
· якщо отруйні речовини потрапили на відкриті ділянки тіла або одяг дітей – якнайшвидше обробити заражені місця дегазуючим розчином з індивідуального протихімічного пакету ІПП8;
· після виходу із зараженої місцевості провести часткову, а пізніше і повну санітарну обробку;
· при несподіваній хворобі дитини надати їй першу допомогу, негайно сповістити лікувальний заклад та при необхідності вжити заходи для її ізоляції;
· в умовах надзвичайних ситуацій заборонити дітям відлучатись з дому, їсти сирі та немиті овочі, необроблені продукти харчування;
· кожному із батьків уміти надавати само- і взаємодопомогу при ураженнях внаслідок надзвичайних ситуацій;
· знати сигнали оповіщення ЦО і порядок дій за цими сигналами при аваріях, катастрофах та стихійному лиху;/Files/images/5.gif
· стежити за виконанням дітьми правил особистої та радіаційної гігієни.

Батьки повинні домовитись з сусідами, у разі необхідності, про взаємодопомогу та догляд за дітьми у НС.
В період ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій дорослі в присутності дітей повинні проявляти спокій і стриманість, не вести розмови, які можуть викликати у них страх, а проявляти умілі і спокійні, без страху і паніки дії, що позитивно будуть впливати на дітей. Відомо, що поряд із сміливою людиною дитина почуває себе впевнено і спокійно.

Батьки, керівники дошкільних і шкільних закладів повинні пам’ятати, що від їх правильних дій і поведінки залежить життя та здоров’я наших дітей як у повсякденному житті, так і в умовах надзвичайних ситуацій.
ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД КЛІЩІВ

/Files/images/article108.jpg

З приходом весни прокидається природа, оживають ліси і зелені насадження. А з їх пробудженням настає й найбільша активність кліщів.
Дорослі кліщі сидять на листках дерев чи кінчиках трави в очікуванні своєї жертви, а потім миттєво до неї чіпляються.
Небезпека кліщів у тому, що вони мають невеликі розміри (їх важко помітити на одязі чи тілі), і можуть безболісно присмоктуватися. Якщо ця комаха вполювала свою жертву, вона живиться її кров’ю і може збільшитись у розмірах у десятки разів, і з непомітної комахи досягає розмірів великої горошини.
Але найбільша шкода від кліщів не в їх укусах, а у перенесенні ними важкого захворювання (кліщового енцефаліту), що уражає центральну нервову систему.

Тому, якщо ви збираєтесь на природу, не забувайте про це і заздалегідь подбайте про свою безпеку. Для цього необхідно правильно одягатися!

/Files/images/klischi.jpg

Одяг для лісу необхідно зберігати в окремому місці, бажано у закритому поліетиленовому мішку.
Перебуваючи у лісі, не забувайте час від часу оглядати відкриті ділянки тіла. Якщо з вами ваш улюблений собака, то обстежте і його.
Слід пам’ятати, що більш безпечними є сухі соснові ліси з піщаним ґрунтом чи полянами, де немає високих заростей.
Для відлякування комах можна скористатися аерозолем «ДЕТА», кремом «Тайга», лосьйоном «Ангара».
Повернувшись з лісу, уважно обстежте одяг і тіло, особливо відкриті ділянки, голову шию.
При виявленні кліща, що присмоктався, необхідно звернутися до лікаря. Якщо це неможливо, треба самотужки його видалити. Для цього шкіру навколо кліща змащують вазеліном або іншим жиром, щоб змусити паразита вийти самостійно. Місця укусу необхідно змазати розчином йоду, а самого кліща – спалити.
Варто знати, що у разі часткового видалення паразита з тіла, залишені лапи чи голова продовжуватимуть процес зараження.

/Files/images/klischi2.jpg

І пам’ятайте, що після присмоктування кліщі не відразу починають живитись кров’ю, тому при своєчасному їх виявленні та видаленні зменшується ризик зараження.

Основні правила безпеки для дітей взимку

Зимові прогулянки завжди приносять малюкам дуже багато радості. Вони ще з осені чекають першого снігу, коли можна зліпити сніговика, пограти в сніжки і звичайно ж покататися на санках.

На жаль зимовий час має і свої мінуси – застуда, удари, переохолодження, обмороження. Цей перелік можна ще продовжити./Files/images/kidmade_zimovi_igry.jpg

Але як же убезпечити свого малюка від неприємностей на прогулянці взимку?
У цьому нам допоможуть дуже прості і всім знайомі правила безпеки для дітей взимку. Нагадаємо їх сьогодні ще раз.
Сильний пронизливий вітер і низька температура – це основні фактори ризику для дитини.


Тому малюк повинен знати:

 • Одягати рукавички, шапку, застібати всі гудзики потрібно ще до виходу на вулицю. Оскільки холодне повітря може потрапити під одяг;
 • Періодично заходити в будинок, щоб зігрітися і зняти вологий одяг;
 • Не можна залишатися на вулиці коли заметіль або дуже сильний мороз і вітер;
 • Не можна гризти бурульки і є сніг. Оскільки сніг дуже брудний в ньому можуть бути токсичні речовини. Та й чи можна запросто простудитися;
 • Не можна прикладати язичок до металу;
 • Потрібно ходити посередині тротуару, подалі від дахів будинків. Адже з даху будинку може впасти велика брила снігу разом з бурульками;
 • Коли на тротуарі суцільний лід, ходити потрібно маленькими кроками, ступаючи при цьому на всю підошву;
 • Не можна стоячи кататися на санках, а на лижах і ковзанах кататися потрібно тільки в спеціально відведених місцях;
 • Якщо на гірці багато дітей, не можна штовхатися й битися. А якщо гірка розташована поруч з дорогою, або поруч багато дерев або паркан, то для гри краще підшукати інше місце;
 • Сніжки ліпити невеликі, кидати їх не дуже сильно, а кидати в обличчя взагалі заборонено.

Батькам же потрібно пам'ятати:

/Files/images/501496395.jpg.gif

 • Одягти яскравий верхній одяг для дитини, який легко помітити на відстані;
 • Вибрати для малюка відповідний час для прогулянки, адже взимку темніє дуже швидко. І доводиться повертатися додому тоді, коли на вулиці горять ліхтарі.
 • Тому, особлива рекомендація, надягати на верхній одяг і на взуття дитини спеціальну світловідбиваючу смужку. Або можна прикріпити невеликі світловідбиваючі іграшки. Зазвичай вони кріпляться на рюкзак дитини. У темряві така смужка стане помітнішою і водій швидше її побачить. Що особливо важливо, адже швидко зупинити машину на слизькій дорозі практично неможливо;
 • Слідкуйте за станом снігу, не дозволяйте дітям будувати печери і тунелі зі снігу, який може обвалитися;
 • Простежте, щоб дитина не грала біля дороги і в зоні роботи снігоприбиральної машини;
 • Якщо у вас не дуже високий будинок, регулярно очищайте дах від снігу і бурульок, і не дозволяйте дитині самій зривати бурульки з даху.Кiлькiсть переглядiв: 1308